Spotkanie z panią policjantką

W poniedziałek 22.10.2018 r. gościem naszego przedszkola była zaprzyjaźniona policjantka z Komendy Miejskiej w Rzeszowie – pani  Joasia Nowak, mama Julii z grupy IV.  Podczas spotkania dzieci dowiedziały  się  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, chodnikach oraz  przechodzić przez jezdnię. Pani Joasia przypomniała dzieciom  zasady podróżowania samochodem. Przedszkolaki dowiedziały się  jak reagować w sytuacjach zagrożeń- podczas  pożaru czy wypadku.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego,  niezbędnego podczas wykonywania pracy -gwizdek, lizak, kajdanki, radiotelefon, pałka, pistolet, kamizelka oraz jego umundurowanie.

Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Comments are closed.