Browsed by
Autor: Przedszkole

Światowy Dzień Drzewa w naszym przedszkolu

W związku z realizowanym w naszej placówce programem edukacyjnym „EKOprzedszkolaki”, 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Żeby uczcić tę okazję, a także dowiedzieć się nieco o życiu roślin, dzieci sadziły w przedszkolnym ogrodzie wrzosy oraz krzewy ligustru. Teraz będziemy obserwować nasze roślinki, pamiętając jak ważną pełnią rolę.

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Także nasze przedszkolaki miały okazję uczcić to wyjątkowe święto. Podczas zajęć dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce i na świecie oraz tego, jak można przeciwdziałać takiej sytuacji. Dodatkowo przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – chomik Charlie i dwa psy – Elsa i Fela. Przedszkolakom bardzo spodobali się włochaci przyjaciele – z wielkim zainteresowaniem słuchali i podpowiadali, jak należy dbać o zwierzęta domowe.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 😊

20 września to dzień wyjątkowy – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji  dzieci wzięły udział w  zabawach, konkursach i tańcach. Radość i śmiech zagościły tego dnia na dziecięcych buziach. Na zakończenie dzieci zdobyły odznakę Superprzedszkolaka i  pozowały do zdjęć w przedszkolnej fotobudce.

DZIEŃ KROPKI 🔴🟠🟡🟢🔵

15 września  kolejny już raz nasze Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kropka była motywem przewodnim wszystkich aktywności-stała się bohaterem gier, zabaw, opowiadań, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Życzymy wszystkim przedszkolakom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

WYJŚCIE DO KINA

W dniu 23 września 2021r, z okazji Dnia Przedszkolaka organizujemy wyjście  do kina Helios na bajkę „Luca”.

Do kina wychodzą grupy:  II,III i IV. Grupa I -Maluszki pozostaje w przedszkolu.

Śniadanie w tym dniu zaplanowane jest na godzinę 8.15. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz.8.00.

Cena biletu: 12 zł. (wpłaty dokonujemy u nauczycieli w grupach)

UBEZPIECZENIE NNW DLA DZIECI NA ROK SZKOLNY 2021/22

Szanowni Państwo oto przesłane kontakty od firm ubezpieczeniowych, które oferują różne warianty ubezpieczeń dla dzieci od NNW na rok szkolny 2021/22.

• Oferta TUZ

link do zakupu ubezpieczenia online TUZ Ubezpieczenia – Bezpieczna Nauka na rok szkolny 2021/2022

Link z ofertą online: Kup ubezpieczenie online.

Każdy rodzic dokonuje zakupu ubezpieczenia samodzielnie przez Internet. Proponujemy szeroki zakres ubezpieczenia z konkurencyjnymi składkami. Zapewniają one kompleksową ochronę 24/7 w szkole, w domu, na zajęciach  pozalekcyjnych, podczas wakacji, ferii oraz wyjazdów.

•  Oferta Uniqa którą znajdziecie Państwo pod linkiem

e-mail: joanna.muraczewska@nsagent.pl

tel.: +48 574-88-95-95

E- mail: biuro@super-ubezpieczenia.com.pl

1 WRZEŚNIA -WITAJ PRZEDSZKOLE 😊

Drodzy Rodzice!

1 września 2021r.rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/22 w warunkach określonych przez MEN i GiS z dnia 19 XI 2020r, (5 aktualizacja). Mamy nadzieję na powrót do normalnych relacji, ale dopóki istnieje zagrożenie zwiększonej ilości zachorowań na Covid-19 bardzo prosimy o przestrzeganie zasady – do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez żadnych objawów chorobowych: temperatura, kaszel, katar, wymioty, złe samopoczucie, widoczne osłabienie. Dbając o innych dbamy o siebie.

Do przedszkola dzieci nie przynoszą zabawek, słodyczy oraz innych niepotrzebnych przedmiotów.

W związku z dużym zamieszaniem związanym z odbijaniem kart e-Dziecko, informuję, że od 1 września 2021r, każdy z rodziców, opiekunów dba o rejestracje/ odbicie wejścia i wyjścia dziecka z przedszkola. Nie pozostawiamy kart w przedszkolu!!!   Rodzice, którzy nie odbiją karty muszą się liczyć z tym, że czas pobytu dziecka w przedszkolu zostanie naliczony od 6:30 do 17:00.

Do przedszkola przyprowadzamy dzieci w godz. od 6.30 do 8.20.

Rodzice posiadający co najmniej 3 dzieci w wieku 0-6 lat, które uczęszczają do przedszkola i żłobka  mogą starać się o zmniejszenie opłat za przedszkole, po złożeniu odpowiedniego wniosku    wniosek o zwolnienie z opłaty za przedszkole 2021

Ze względu na ograniczenie przebywania dzieci z dziećmi z innych grup, prosimy w miarę możliwości o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach funkcjonowania poszczególnych oddziałów:

Czas pracy nauczycieli:

Grupa  I od 7:00 do 17:00

Grupa II od 8:00 do 15:30

Grupa III od 7:30 do 16:00

Grupa IV  od 6:30 do 15:30

ZEBRANIA ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW:

Poniedziałek    6 września 2021 r. grupa II godz. 16:15

Wtorek              7 września 2021 r.  grupa III godz. 16:15

Czwartek           9 września 2021 r.  grupa IV „0” godz. 16:15

Dyrektor PP42 Bogumiła Skórska

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z NOWEGO NABORU

Spotkanie informacyjne Dyrektora z Rodzicami dzieci 3 letnich odbędzie się 30 sierpnia o godz. 15:15 .

Dzień otwarty z wychowawcami grupy 3 latków zaplanowany jest na 31 sierpnia 2021r. od godz. 9:00 do 11.
Warunki spotkania otwartego zostaną przedstawione w następnym ogłoszeniu po 24 sierpnia 2021r. Prosimy śledzić komunikaty na stronie.

WAKACJE☀️🌈⛵️

Wszystkim  Przedszkolakom i ich Rodzicom

Życzymy

Bezpiecznych, radosnych, pełnych niezapomnianych przygód  i słońca Wakacji .

Do zobaczenia we wrześniu ☀️☀️☀️

Dyrektor, Nauczyciele  oraz Personel PP 42