Browsed by
Autor: Pawel_k

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022 – ostatnie dni głosowania

Gorąco prosimy Państwa o głosowanie na nasz projekt z Kategorii II – zadanie nr 27 „Modernizacja ogrodu zabaw dla dzieci na terenie Przedszkola Publicznego Nr 42 -Os.Dąbrowskiego” oraz na zadanie nr 7 w Kategorii I – „Doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw”.

Gdyby udało nam się zdobyć odpowiednią ilość głosów, przedszkolny ogród przeszedłby gruntowny remont, a dzieci zyskałyby nowoczesny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu.

Informacje o tym, jak oddać głos znajdą Państwo TUTAJ. Zagłosować można przez internet, za pośrednictwem karty elektronicznej, zamieszczonej TUTAJ.

Jeśli to możliwe, poproście o pomoc Babcie, Dziadziów, sąsiadów i współpracowników 🙂

wizyta alpak

W piątek, 17.09.2021 r., nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – alpaki Henio i Mike, razem ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki dowiedziały się wiele o tym, skąd pochodzą te wyjątkowe zwierzęta i jak je hodować. Dzieci mogły też nakarmić, pogłaskać, a nawet przytulić puchate alpaki. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy Henia i Mike’a!

trasa linowa „tyrolka”

W czwartek 23.09.2021 r. od godziny 12:30 przedszkolaki będą mogły sprawdzić swoją sprawność podczas wspinaczki i zjazdu z niewielkiej wysokości na tyrolkach, które zostaną zainstalowane w naszym ogrodzie. Jeżeli nie będzie pogody, atrakcje zostaną przełożone na inny termin.

Alpaki w przedszkolu

Zapraszamy dzieci na szczególne spotkanie!

Jeżeli tylko będzie pogoda, w piątek 17.09.2021 r. o godz. 12:30 zawitają do nas alpaki, które będzie można pogłaskać i nakarmić. Gdy nie będzie pogody, spotkanie zostanie przełożone na inny termin.

SPOTKANIE ADAPTACYJNE DLA DZIECI TRZYLETNICH

We wtorek 31 sierpnia zapraszamy nasze maluszki wraz z jednym rodzicem na zajęcia
adaptacyjne. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w dwóch turach

– od godziny 9:00 do 9:45 i od 10:00 do 10:45.

Indywidualne zaproszenia na poszczególne godziny wysłane zostaną mailowo.
Gdyby nie otrzymali Państwo zaproszenia, prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem:
177 483 460.

Warsztaty cukiernicze

W dniu 19 marca kolejna nasza grupa, tym razem IV, odwiedziła Centrum Integracji Społecznej, aby wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez warsztat cukierniczy. Tematyka zajęć tym razem dotyczyła zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pani Anita, prowadząca warsztaty, opowiedziała dzieciom o tradycyjnych wypiekach wielkanocnych oraz pokazała jak wykonać dekoracje świąteczne z użyciem masy cukrowej. Dzieci miały również okazję ulepić własne rogaliki z nadzieniem czekoladowym a także udekorować i skosztować babeczek upieczonych z ciasta szpinakowego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów:

Przedszkolaki na słodkich warsztatach

W dniu 5 marca 2019 roku dzieci z grupy III odwiedziły Centrum Integracji Społecznej działające przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie, gdzie prowadzone są warsztaty zawodowe dla osób bezrobotnych.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w pokazach zorganizowanych przez warsztat cukierniczy. Pani Anita, instruktor zawodu, opowiedziała dzieciom jakie są podstawowe składniki każdego udanego wypieku oraz jak i z czego powstaje czekolada. Następnie pokazała jak zarobić ciasto, jak wykrawać odpowiednie kształty, zaprezentowała także kilka sztuczek z wykorzystaniem czekolady, z której powstały piękne ozdoby cukiernicze.

Dziękujemy serdecznie pracownikom Centrum Integracji Społecznej w Rzeszowie, w szczególności Pani Anicie, za zorganizowanie ciekawych i, przede wszystkim, pysznych zajęć!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zmiana numeru rachunku

Przedszkole Publiczne Nr 42 w Rzeszowie zwraca się z uprzejmą prośbą o przelewanie opłaty za opiekę i żywienie dzieci w przedszkolu na nowy numer rachunku bankowego:

PKO BP S.A. Oddział w Rzeszowie: 32 1020 4391 0000 6802 0187 6614

Przedszkolaki Niepodległej

5 listopada 2018 roku w teatrze MASKA w Rzeszowie grupa dzieci z naszego przedszkola uczestniczyła w programie słowno-muzycznym pt. „Przedszkolaki – Niepodległej”. Lenka z grupy IV recytowała wiersz „11 listopada”, natomiast dziewczynki z grupy III – Asia, Julka, Wiktoria, Asia i Natalka zaśpiewały piosenkę „Urodziny Ojczyzny”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu naszych przedszkolaków.

Zajęcia adaptacyjne

W kolorowej sali maluchów dnia 30 sierpnia 2018r.  odbyły się zajęcia adaptacyjne. Celem zajęć było eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci z  przedszkolem (salą zajęć, łazienką, szatnią oraz placem zabaw).

Wspólne zabawy adaptacyjne pozwoliły na zmniejszenie lęku dzieci przed przekroczeniem po raz pierwszy progu przedszkola. Dzieci podczas wspólnych zabaw poznały swoje panie, panią dyrektor oraz innych pracowników przedszkola.  Zajęcia miały także  na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.